Körülbelül egy hónappal azután, hogy Richter Gedeon kérelemmel fordult Budapest Székesfőváros Tanácsához, hogy megvehesse a patikát az Üllői út 105. szám alatt, megkapta azt.
A A kis patika kedvező fekvéssel rendelkezett, hiszen közel volt hozzá Richter egykori egyeteme, pár sarokra volt mindössze Budapest akkori legnagyobb közkórházától, sőt a környéken vágóhidakat is lehetett találni szép számmal.
Richter ismerte a kor orvosait, jó kapcsolatot ápolt velük, és rájött arra, hogy azokat a gyógyszereket, amelyeket a klinikák orvosai felírtak, előre is elkészíthetné, sőt nagyobb volumenben, sorozatban is gyárthatná őket, mint Ford az autókat.
Felismerte azt is, hogy a friss és minőségi alapanyagok elengedhetetlenek ahhoz, hogy hatékony gyógyszereket készíthessen belőlük. Ezért szerződést kötött a környéken található vágóhidak tulajdonosaival, hogy a szakemberei az állatok levágását követően frissen juthassanak hozzá azok belső szerveihez, hogy feldolgozva azokat gyógyszereket állíthassanak elő.
Így lett a kellemes és előkelő kis patikából – ahova elsősorban a környék polgárosult hölgy tagjai jártak szíverősítőért és pipere szerekért – egy pici kis gyógyszergyár a főváros peremén.
Tetszett? Oszd meg a történetet te is!
Érdekelnek a mágnások? Kövess minket a Facebookon!
A szöveg forrása: richter.hu