Richter Gedeon élete nem volt könnyű. Születése után röviddel anyja, majd apja is meghalt, így árvaként nőtt fel, bár a rokonok közt, Engelséknél valódi családra lelt. Ecséden születt, szülei halála után Gyöngyösre költözött, a gimnáziumot is itt végezte a ferences rend által fenntartott iskolában.
Már fiatalon, a gimnáziumból kikerülve a patikusi szakmát választotta hivatásának, talán nem véletlenül, hiszen apja is és anyja is olyan betegségekbe haltak bele, amelyeket később, abban a korban, amikor már gyakornokként a gyöngyösi patikában dolgozott, képesek voltak gyógyítani.
A Mersits patikában töltött gyakornoki éveket követően a Kolozsvári Tudományegyetem Gyógyszerészeti Intézetében szerzi meg a bizonyítványát, amellyel a Budapesti Tudományegyetem bölcsészeti karára iratkozik be, hogy az előtanulmányokat elvégezve orvosi szakon hallgathasson tovább. Így a sikeres szigorlatot követően ő is diplomát szerez azon az egyetemen, amit Richter Gedeon egyik oktatójáról, Eötvös Lorándról neveztek el később.
Pár évnyi kötelező gyakorlatot követően küldöldi tanulmányútra megy Nyugat-Európába, bejárja Németországot, Olaszországot, Angliát és Franciaországot, hogy korának új technológiáját, az organoterápiát megismerje.
1901-ben hazatér és eladja a családi birtokot, egyúttal kérelemmel fordul Budapest Székesfőváros Tanácsához, hogy megvehesse a patikát az Üllői út 105. szám alatt.
Tetszett? Oszd meg a történetet te is!
Érdekelnek a mágnások? Kövess minket a Facebookon!
A szöveg forrása: richter.hu