Neki megadatott az, ami apjának nem: láthatta felnőni fiait, akik átvehették tőle a sörbirodalom irányítását. Ifj. Dreher Antalnak keményen kellett dolgoznia, hogy ezt a sikert elérhesse. Fejlesztései nyomán tovább nőtt a sörei iránti kereslet az egész Monarchiában, sőt Ferenc József császártól is megrendelést kapott.
Apja korai halálakor a bécsi Akadémiai gimnázium tanulója volt. Ahogy előző posztunkban is írtuk, fiatal kora miatt nem vehette át a sörgyárak irányítását; így gimnáziumi tanulmányait követően a zürichi műszaki főiskolán tanult tovább. 21 évesen fejezte be a tanulmányait, hogy átvehesse örökségét és saját kezébe vegye a Dreher sörgyárak irányítását.
1870-ben, ugyanebben az évben veszi nőül Meichl semeringi sörgyáros lányát, akinél az apja tanulta a mesterséget. Kathy mindbenben támogatta férjét, aki nagy tervekkel és nagy elánnal vetette bele magát a négy sörgyár – Schwechat, Kőbánya, Mischelob, Trieszt – fejlesztésébe.
Már 1877 tavaszán felállítják Carl von Linde hűtőgépét a trieszti gyár pincéjében, hogy a Dreher Lager készítéséhez és szállításához jeget állítsanak elő.
Ebben az időben a gyár és söre több kitüntetést is kapott, valamint Drehert az a megtiszteltetés is érte, hogy Ferenc Józseftől megkapta a Császári és Királyi Udvari Szállító címet.
Sikereiben nemcsak felesége, hanem gyerekei is osztozhattak, hiszen három fia, Anton, Jenő és Theodor az 1870-es évek elején látták meg a napvilágot, és a gyárban cseperedtek fel csakúgy, mint apjuk. Fiai mindenben segítették apjukat, így a négy gyár irányítása valóban családi vállalkozássá nőtte ki magát.